Dedektif Şirketleri | Dedektif firmaları - Özel Dedektif - Investigator Istanbul - Dedektiflik Şirketleri

Böcek Arama Hizmeti

 

ZABATA ÖZEL DEDEKTİFLİK BÜROSU KURUMSAL MANADA BÖCEK ARAMA HİZMETİ VERMEKTEDİR. TÜM HİZMETLERİMİZ İÇİN FATURA KESİLMEKTEDİR

 

DÜNYADAKİ DİNLEME CİHAZLARININ ÇEŞİTLERİ

 

Telefon Dinlemenin Çeşitleri-Dinleme Cihazları ve Metotları

 

Eğer siz gizli dinlemeyle ilgileniyorsanız, Zabata Elektronik ve Savunma Sistemleri ile veya diğer bir TSCM VE BÖCEK ARAMA firmasıyla iletişime geçmeniz  isabet olur ve hemen bir “Böcek Tarama” veya TSCM VE BÖCEK ARAMA incelemesi  yaptırın. Ancak sizin için kritik olan şüpheli bir telefon alırsanız,  bulunduğunuz yerden olabildiğince çabuk ayrılın.

Böcekle dinleme (Herkesin sevdiği bir konudur)

“Böcek”, bir alana yerleştirildikten sonra oradaki konuşmaları  yakalar ve taşır veya o bölgeden dinleme yerine iletir. Gizli dinleme, kullanılan böcek çeşidine göre kurbandan birkaç metre, yüzlerce metre hatta pek çok mil uzaktan bile yapılabilir.

“Böcekler-Dinleme Cihazları” beş ana kategoriye ayrılır: (Akustik, Ultrasonik, RF, Optik ve Hibrid).

Akustik bir böcek, cama, steteskopa veya lastik bir boruya yerleşir ve konuşma direk çıplak kulakla  yakalanır (Elektronik ve Savunma Sistemleri kullanmadan). Bu aynı zamanda , pencereler, yapısal bozukluklar , havalandırma yerleri,elektrik prizleri  vb. etrafındaki zayıf noktalardan sesin geldiği bir bölgenin bölümlerini de kapsar.

Ultrasonik veya VLF böcek insanın işitme aralığının üstündeki  bir ses sinyalini sese dönüştüren bir tekniktir; ultrasonik sinyal yakalanır ve sese dönüştürülür.Bu durumda bir radyo sinyali oluşturmak yerine ses basınç dalgaları kullanılır.

RF (veya Radyo Frekansı) en çok bilinen ses dinleme şeklidir. Bir radyo vericisi bir bölgeye veya bir aygıta yerleştirilir.Bu sizin klasik zeytinli martini  böceğiniz veya “spy  shop” mağaza aygıtınızdır. Bunların tespiti oldukça kolaydır ucuz ve tek kullanımlıktır fakat onu gerçekten bir yere yerleştiren kişiyi bulmak zordur. Donanımlı bir  TSCM VE BÖCEK ARAMA uzmanı aslında bu tür bir aygıtı belirli bir mesafeden tespit edebilir fakat bunu yapmak için zaman ihtiyacı vardır. Unutmayın doğru bir böcek tarama dakikalar değil saatler hatta günler sürebilir.

Optik böcek , bir sesi (veya bilgiyi) optik bir sinyale veya ışık demetine dönüştüren bir böcek cihazıdır.Nadiren kullanılır, pahalıdır fakat tespiti kolaydır.Bunun en iyi örneği aktif veya pasif laser dinleme cihazları olabilir.

Yukarıdaki her teknik ve cihaz Hibrid dinleme cihazı oluşturmak için kombine edilmiştir.

Telefon Dinleme

Telefon dinleme istihbarat edinme adına (kalite nedenleri için) tercih edilen bir yöntemdir, o iletişim için kullanılan bir kablo veya diğer iletkenleri  içerir. Bu kablo bir telefon hattı, bir PBX kablosu, yerel bölge ağı, bir CCTV video sistemi,bir alarm sistemi veya herhangi bir iletişim aracı olabilir.Telefon dinlemenin amacı, yüksek kaliteli bilgi elde etmek,tespit edilen gizli dinleme olasılığını en aza indirmek(yayılan sinyalleri tespit etmek kolaydır)Ofisinizdeki elektriğinize veya telefon kutunuza bakın,bir böcek yerleştirmenin ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz! Telefon dinlemeleri dört ana kategoriye ayrılmaktadır (Hardwired,Soft,Record ve Transmit)

Bir Hardwired (fiziksel bağlantılı) Dinleme sinyalin(örn.telefon hattı) geçeceği kablonun bir bölümüne fiziksel erişimi elde etmesidir. İkinci kablo eklenir(normalde bağımlı cihaz veya yalıtım yoluyla),sinyal güvenli bir bölgeyle köprü oluşturur. Dinlemenin bu çeşidi keşfedildiğinde dinleme yerinin bulunması çok kolaydır. Bu tip dinleme polislerde çok meşhurdur fakat genellikle  gizli dinleme yapanlar dışında. Eğer dinlemeyi  yapan telefon üzerinde “bağımlı cihaz” veya benzer izolasyon cihazları kullanıyor ise cihazın, yüksek eğitimliler ve donanımlı  profesyonel “arama hizmeti” dışında  herkes  tarafından bulunması imkansız olacaktır (ve ABD’de bunlardan sadece bir düzine bulunmaktadır.)

Soft Dinleme telefon sistemini çalıştırmada kullanılan yazılım modifikasyonudur. Bu telefon şirketlerinde yapılabilir veya PBX, bir işin olması halinde yapılabilir.Bir telefona bağlama açısından tercih edilen bir metoddur,  PBX’te yakalaması kolaydır fakat bir telefon şirketi sisteminde bulması zordur. Bazen, REMOBS (uzaktan gözlem), DATU, ESS veya  dönüştürme   diye adlandırılır. Bu tür dönüştürücüler  emniyet teşkilatlarında, istihbarat kurumlarında, büyük kuruluşlarda ve bakım yazılımı ile ulaşılmasının çok kolay olduğunu düşünen hackerlar arasında çok meşhurdur .Bu tür dönüştürücüleri bulmak oldukça basittir fakat telefon şirketleri bilgisayarlarında iç çalışma için  tamamen serbest erişim gerekir(ki bunu elde etmek çok zordur)

Recording Dinlemeler, telefon hatlarındaki kaydedicilerdir, TSCM VE BÖCEK ARAMA incelemelerinde  bulması çok kolaydır. Hardwired dinlemelerle benzerdir fakat bantlar (kasetler-teypler) düzenli olarak değiştirilmelidir. Amatör casuslar,özel dedektifler arasında çok ama çok popülerdir fakat kullanımı tehlikelidir; onlar yasak kayıtlarını, servise gösterdiklerinde, pek çok gizli dinleyici suçüstü yakalanmıştır. Dijital kaydediciler teyplerin yerini almaktadır, fakat ses kaydediciyle  bir veri alınmak zorundadır.

Verici dinlemeleri, bir kabloya bağlı bir RF vericisidir(veya “böcek”)(genellikle mikrofonu kendindendir). Bu çok meşhur olmasına rağmen,Rf’nin ürettiği enerji onun “böcek arama” uzmanı (TSCM VE BÖCEK ARAMA uzmanı veya uygulayıcısı olarak bilinen)tarafından tespit edilme şansını artırır. 

Dinleme  tespiti aşırı zordur (doğru yerleştirilmişse), yüksek seviye teknik uzmanlık gerektirir ve çok fazla ekipman yerleştirmek gerektirir.Aslında herhangi spy shop oyuncağı, böcek dedektörler ve bunun gibi şeylerle çoğu dinlemenin tespit edilmesi imkansızdır.Bunun yerine TSCM VE BÖCEK ARAMA uzmanı yüzlerce binlerce gelişmiş laboratuvar araçlarını kullanmak zorundadır ve yüzlerce hassas ölçüm yapar.

Böcek Ailesi-Böcek Frekansları

Akustik/Ses Basınç Dalgaları

Akustik/Ultrasonik Basınç Dalgaları

Optik/Görülemeyen Işık(UV vb..)

Optik/Görülebilir Işık

Optik/Görülemeyen Işık(Kızılötesi vb..)

             RF Verici (VLF) 3 kHz - 3 MHz

             RF Verici (HF) 100 kHz - 70 MHz

             RF Verici (VHF) 30 MHz - 300 MHz

             RF Verici (UHF) 300 MHz - 1 GHz

             RF Verici (Mikrodalga Düşük) 900 MHz - 3 GHz

             RF Verici (Mikrodalga Orta) 3 GHz - 12.5 GHz

             RF Verici (Mikrodalga Yüksek) 12.5 GHz - 26.5/33/40 GHz

             RF Verici (Mikrodalga mm) 26.5/33/40 GHz - 325 GHz

             RF Verici (Mikrodalga mm2) 325 GHz - 1.5 THz

            Boş Alan:Manyetik

Yapılan Emisyon

Sesli(Ses Frekansı)

Ultrasonik

Video

700 kHz’e kadar mevcut taşıyıcı(AC Şebeke, Telefon, CATV vb.)

Baz İstasyonu(AC/Şebeke cihazları,dalgarehberi, vb.)

Fiber Otik

Diğerleri

Gizli Dinleme Türleri

İstihbarat:

Counter-Counter İstihbarat(Counter TSCM VE BÖCEK ARAMA)

Counter İstihbarat(TSCM VE BÖCEK ARAMA)

Aktif(Klasik Casusluk,Ağır Böcek&Black Bag İşleri)

Pasif (önce dinleme, kücük böcek)

İstihbarat Teşkilatı :

Yüksek seviye istihbarat(yurtiçi-DEA, FBI, USSS, FISA, vb.)

Düşük seviye istihbarat(yerel istihbarat teşkilatları)

Nitelikli suç araştırması(cinayet, kundakçılık, vb.)

Aktif (dinleme, Cisim kabloları vb.)

Pasif (cep telefonu, çağrı cihazı denetimi)

Taktik (SWAT ekibi, throw-phonelar vb.)

Yönetim (Polis arabalarındaki video, kablosuz mikrafonlar)

Yasadışı (Yasadışı Gözetim Faaliyetleri)

Özel Araştırma:

İstihbarat-Aktif(Siyah Çanta İşleri)

İstihbarat-Pasif(Cep Telefonu-Çağrı cihazı denetimi)

Gözetim-Aktif(Siyah Çanta İşleri)

Gözetim-Pasif(Cep Telefonu-Çağrı cihazı denetimi)

Amatör/Şahsi:

İstihbarat/aktif

İstihbarat/Pasif

Gözetim/aktif

Gözetim/Pasif

Dinleme veya Böceğin Uyarı İşaretleri

Siz potansiyel bir hedef misiniz? Eğer gizli dinleme söylediğiniz, yazdığınız veya başka birinin etkisini veya zenginliğinin artması için yaptığınız herhangi bir şey içinse, cevap evettir. Siz potansiyel bir hedefsiniz.

Eğer aşağıdaki uyarı işaretleri varsa ve siz dinlendiğinizden veya telekulaktan şüpheleniyosanız, hemen Zabata Elektronik ve Savunma Sistemleri ile iletişime geçmeniz ve bir “böcek cihazı” veya TSCM VE BÖCEK ARAMA incelemesi  yaptırmanız isabet olacaktır. Ancak sizin için kritik olan şüpheli bir telefon, cep telefonu veya telsiz telefon alırsanız,  olabildiğince kısa sürede yerinize Zabata Elektronik ve Savunma Sistemleri’ten birini  geçirmelisiniz.

 BÖCEK TARAMA HİZMETİ ALMA RİSKLİ DURUMLAR

1-Diğerleri sizin gizli işlerinizi ve profesyonel ticari sırlarınız biliyor ise,

Bu gizlice dinleme faaliyetinin en açık göstergesidir. Amerika’da, gizli bilgi hırsızlığı milyar dolarlık yer altı endüstrisidir. Sık sık sırlarınızın açığa çıkması ince bir yol ile  gösterilecektir  bu nedenle içgüdülerinize daima güvenmelisiniz.    Rakipleriniz veya medya bilmemesi gereken sizin açıkça sırrınız olan şeyleri öğreniyor ise, bu  teknik dinleme veya böcekten şüphelenmenin sebebidir.

2-Gizli toplantılar ve ihaleler bir sır olarak görünmüyor ise,

Gizli toplantı ve ihaleler Şirket casusluğunun çok bilinen hedefleridir. Halkın bilgisini oluşturmayı planladığınız şirket alıcıları için nasıl planlar istiyorsunuz?Ürün tasarımlarınızın kopyaları rakiplerinizce kullanılıyor mu?Rakiplerinizce sizin vereceğiniz teklifin bilinmesi yararlı olur mu?

3-İnsanlar sizin iş faaliyetlerinizle veya özel yaşamınızla çok ilgili gözükürler.

4-Telefon hattınızda ses değişikliği ve tuhaf ses duymuşsanız,

Bu amatör dinleyiciler tarafından bir telekulakla veya buna benzer dinleme aracıyla yapılır. Gözetleme cihazları sık sık telefon hattında sinyalin gitmesi veya ses değişikliği gibi anormalliğe neden olur. Profesyonel dinleyicilerde ve ekipmanlarında bu tür sesler oluşmaz; böylece bu anormallik telefonunuzda oluşuyorsa bilin ki sizi amatör biri dinliyor. Diğer bir yandan basit bir hatadan da kaynaklanabilir bu ses, fakat kontrol etmelisiniz.

5-Telefon hattınızda parazit, patlama veya çizilme fark ettiyseniz,

Bu iki iletken birbirine bağlandığında (telefon hattındaki böcek veya telekulak gibi)meydana gelen kapasitif deşarj tarafından meydana gelir.Bu aynı zamanda amatör bir dinleyicinin veya eğitimsiz bir casusun telefon hattınızla oynaması anlamına gelmektedir.Bu telefon hattınızda veya cihazınızda problemden başka bir şey değildir fakat bir TSCM VE BÖCEK ARAMA çalışanının bu durumu netleştirmek için değerlendirmesi gerekir.

6-Telefonu kapadığınızda ahizeden sesler geliyorsa,

Buna, telefon alıcısını dinleme mikrofonuna (aynı zamanda hoparlör )dönüştüren açma tuşu sebep olur. Muhtemelen telefonun 20 metre civarında biri sizin söylediğiniz her şeyi dinliyor (eğer bu oluyorsa).

7-Telefonunuz sık sık çalıyor fakat kimse konuşmuyor, zayıf bir tonda veya çok yüksek tonda  devam ediyorsa veya sonradan bip sesi geliyorsa,

Bu telefon hattınızda hat uzatıcının veya bağımlı bir cihazın kullanıldığının göstergesidir. Bu aynı zamanda armonika böceğinin veya sınırsız vericinin kullanıldığının gösterge anahtarıdır. Tabiki bu bir faxın veya modemin yanlış bir numarayı aramasından başka bir şey olmayabilir (fakat bir TSCM VE BÖCEK ARAMA çalışanını durumu netleştirmelidir.)

8-Telefonunuzu açtığınızda hatta bir ses duyuyorsanız(harici bir hoparlör kullanarak),

Bu tür bir durumu kontrol etmek için “kaydedici” arayüzü (VOX seçeneği ile)almanız gerekmektedir veya uAmp veya Kaiser 1059 gibi ses yükselticisi temin etmeniz gerekmektedir. Daha sonra kapalı telefondan telefon hattınızı dinleyin.Eğer zayıf, katı bir çift ses duyuyorsanız biri, telefon hattınız üzerinde “bağımlı” bir gizli dinleme yapıyor(komşularınızdan biri olabilir.)Bu tür cihazlar kişi telefonu kapadığı zaman “komut sesi “ oluşturur(tüm telefonlarınızın kapalı olduğundan emin olmalısınız).

Ek not:En yaygın yasadışı dinleme cihazları 2100 Hz ve DTMF-C ‘dir fakat hiçbir ses kombinasyonu olmayabilir.

9-Am/FM radyonuzda aniden değişik bir parazit meydana gelirse,

Pek çok amatör casus dinleyici cihazları Fm radyo bandı içinde veya dışındaki frekansları kullanır, bu sinyaller frekans kaymasına yol açar ve böceğin etrafındaki bir FM radyo sessizleşir.  FM radyonun öbür ucunda ve FM bandın içerisinde herhangi bir sessiz bölgedeki yayına bakın. Radyo cızırdamaya başlarsa, yavaşça odanın içinde ses tizleşinceye kadar  hareket ettirin. Bunun anlamı, geribildirim algılama veya döngüsel algılamadır ve sık sık böceği bulacaktır. “Stereo” fonksiyonu kapalı omalıdır böylece radyo “tek” olarak çalışır bu da hassaslıkta ciddi artış sağlar. Böyle bir durumda bir “muhbir” bulursanız, hemen bir TSCM VE BÖCEK ARAMA uzmanıyla iletişime geçin ve onları hızlıca yerinizden uzaklaştırın.

10- Arabanızın radyosu anide “tuhaflaşmaya” başlarsa,

Unutmayın ki,araba radyonuzun anteni bir dinleyici tarafından (sık sık) kullanılıyor olabilir ve böyle bir kullanım radyo yayınınızı kesebilir (otomobilinizdeki radyoda aniden bir tuhaflık olursa, dinlenildiğinizden şüphe edin).

11-Televizyonunuzda aniden bir parazit  oluşuyorsa,

Televizyon yayın frekansları sık sık bir dinleme sinyali bulundurur fakat böyle bir cihaz televizyon alıcısına parazit oluşturabilir(genellikle bir UHF kanalı).Televizyonlar aynı zamanda çok fazla RF enerjisi harcarlar ve bunun yüzünde herhangi bir alıcıya çok duyarlıdır(buna teknik olarak “bant genişliği” denir ve TV sinyalleri bunu çok fazla kullanır). Katlanabilir bir antenle küçük bir televizyon bir odada kullanılabilir.2,7,13,14,50-60 ve 66-68 numaralı kanallardaki parazite dikkat edin, bu frekanslar gizli dinleyicileriyle bilinir.Sinyaller analog iken bu doğruydu ve bugün yerel yayın yapan TV’lerin kullandığı dijital sinyaller daha doğru.

12-Bir hırsızlık kurbanı oldunuz fakat hiçbir şey çalınmadı,

 

PRIVATE DETECTIVE AGENCY COMPANY PROVIDING SERVICE FIND BUGS ZABATA sense. Cut INVOICE FOR ALL SERVICES

 

TYPES OF LISTENING DEVICES IN THE WORLD

 

Phone Listening Types of Listening Devices and Methods-

 

If you are interested in a secret listening, Zabata electronic and defense systems, or other TSCM AND INSECT SEARCH firm is to contact and immediately hit the "Bug Scan" or TSCM AND INSECT make SEARCH review. If you receive a suspicious phone call, however, that are critical for you, from where you leave as soon as possible.

Insect listening (an issue that everyone loves)

"Bug", after being placed in an area or that area instead of listening to there is captures and transmits conversations. Bugging, according to the type used in the insect a few meters from the victim, even from a distance can be many miles or even hundreds of meters.

"Insects-Listening Devices" is divided into five main categories: (Acoustic, Ultrasonic, RF, optical and hybrid).

An acoustic insects, glass, or a rubber tube is placed and speaking directly to steteskopa captured nude ear (Electronics and Defense Systems using). This is also the windows, structural defects, ventilation areas, electrical outlets, etc.. a region that includes parts of surrounding sound flaws.

Ultrasonic or VLF at the top of the range of human hearing insect is a technique that converts an audio signal sounds, the ultrasonic signal is captured and sound dönüştürülür.Bu sound pressure waves are used instead of creating a radio signal.

RF (or Radio Frequency) is the most well-known form of listening to the sound. A device is a radio transmitter are placed in a region or your classic martini olive beetle, or "spy shop" store device. These are cheap and very easy to determine for single use only, but it really is difficult to find a place that places the person. SEARCH AND INSECT equipped TSCM specialist can detect the fact that such a device at a distance, but needs time to do it. Please note that a bug in the correct scan may take hours or even days, rather than minutes.

Optical insect, a sound (or information) that converts an optical signal or a bug in the beam of light is used cihazıdır.Nadiren expensive, but the best example of kolaydır.Bunun detection may be active or passive laser listening devices.

Each of the above techniques and devices have been combined to create hybrid listening device.

Phone Listening

Intelligence to obtain wiretap name (for quality reasons) is the preferred method, it is used for communication includes a cable or other conductors. This cable is a telephone line to a PBX cable, local area network, a CCTV video system, an alarm system or any other means of communication to listen to olabilir.Telefon aim to achieve high-quality information, determined to minimize the possibility of eavesdropping (emitted signals easy to detect), office electricity or phone, see your inbox, you'll see how easy it is to place a bug! Telephone listen divided into four main categories (Hardwired, Soft, Record and Transmit)

A Hardwired (physical connection) Listening signal (örn.telefon line) obtained physical access to a section of the cable is that it will pass. The second cable is added (normally dependent on the device or by means of insulation), a region that forms a bridge signal securely. Discovered that this kind of listening is very easy to find the place of listening. Listening to this type of cops who are very famous, but usually outside eavesdropping. If you are listening to on the phone "device-dependent" or similar isolation devices is using the device, equipped with high education and professional "search service" will be impossible to find by anyone other than (and in the U.S. There are only a dozen of them.)

Listening to soft modification of the software used to execute telephone system. This can be done, or PBX telephone companies, in case of a job yapılabilir.Bir a preferred method for connecting the phone, but it is easy to catch a telephone company PBX system, it is difficult to find. Sometimes, REMOBS (remote monitoring), DATU, ESS is called or conversion. Safety organizations of this type converters, intelligence agencies, large corporations, and maintenance of software hackers who think it is very easy with the achievement of very famous. Such converters are easy to find, but totally free access to the inner workings of computers, you need to telephone companies (for which it is very difficult to obtain)

Recording Listening, telephone lines kaydedicilerdir, TSCM AND INSECT SEARCH examinations is very easy to find. Hardwired dinlemelerle similar but the tapes (tapes-tapes) should be replaced on a regular basis. Amateur spies, but very popular, but the use of private investigators are dangerous, and they prohibited the records of the service presented to the listener many hidden caught red-handed. Digital recorders are replacing tapes, but the sound has to be taken to a data recorder.

Transmitter to listen, an RF transmitter connected to a cable (or "bug") (usually microphone kendindendir). Although this is a very well-known, Rf produces energy in its "insect search" specialist (TSCM specialist or practitioner, known as SEARCH AND INSECT) increases the chances of being detected by.

Listening detection is extremely difficult (correctly placed), requires a high level of technical expertise and equipment to place the gerektirir.Aslında much any piece of spy shop, bug detectors and many things like that instead of listening to imkansızdır.Bunun to identify hundreds of thousands of expert TSCM AND INSECT SEARCH advanced laboratory will have to use precision measuring tools, and hundreds.